MEDEKO - Váš partner pre odliatky a opracovanie

Medené zliatiny

Základné informácie o produkte

Materiály

Široká škála zliatin na báze medi - cínové bronzyčervené bronzy, cínové bronzy s obsahom olova (napr. CuSn7Pb15), hliníkové bronzy a mosadze.

Rozmery

Zliatiny štandardne dodávame v bločkoch s rozmermi 90 x 60 x 250 mm a váhe 9 - 10 kg.

Normy

Zliatiny štandardne vyrábame podľa medzinárodných, českých a slovenských noriem EN, DIN, STN a ČSN.

Na požiadanie zákazníka vyrobíme aj zliatinu podľa jeho špecifikácie.

Kvalita

Atest chemického zloženia je súčasťou každej dodávky materiálu.

Pred odliatím zliatiny do bločkov kontrolujeme chemické zloženie taveniny iskrovým spektrometrom. Podľa výsledku chemickej analýzy zloženie upravíme podľa predpísanej normy, alebo špecifikácie zákazníka.

Na riadenie kvality aktívne využívame integrovaný systém manažérstva kvality podľa ISO 9001:2015. Okrem toho sme držiteľmi certifikátov P.E.D., ISO 14001:2015 a ISO 45001:2018.

Prečo zliatiny od nás?

  • okamžitá cenová ponuka na akúkoľvek zliatinu
  • vysoká  rýchlosť výroby a dodania materiálu
  • dodávky už od 600 kg z jedného druhu zliatiny
  • garancia požadovaného chemického zloženia
  • dopravu vybavíme za Vás
zliatiny

Využitie zliatin na báze medi

Zliatiny na báze medi sú vstupným materiálom pre spoločnosti v hutníckom priemysle, ale aj pre umelecké zlievarne a zvonárske dielne.

Našimi zákazníkmi sú veľké európske a ázijské zlievarne, ale aj malé firmy zaoberajúce sa zákazkovou výrobou.

Referencie

Radi Vám osobne predstavíme naše referencie. Medzi našich zákazníkov patria renomované svetové korporácie, ale aj lokálne malé firmy.

Technická asistencia a poradenstvo

Veľmi radi Vám poskytneme bezplatné konzultácie. Pomôžeme Vám pri výbere správnej zliatiny pre Váš odliatok, navrhneme ako odstrániť alebo obmedziť problémy vznikajúce pri tavení a odlievaní. Poradíme Vám aj v legislatívnych otázkach týkajúcich sa životného prostredia a problematiky REACH.

>> zatvoriť

Výkup kovových odpadov

Keďže výroba medených zliatin je založená na využití kovových odpadov, ponúkame našim zákazníkom možnosť výkupu a odvozu týchto surovín. V našej zlievarni sa snažíme spotrebovať a recyklovať všetky druhy odpadov z farebných kovov, čím prispievame k ochrane životného prostredia. Pretože sme konečný spracovateľ týchto odpadov, vieme ponúknuť výhodné ceny a možnosť započítania vzájomných pohľadávok.

>> zatvoriť

Dodacie podmienky a balenie

MEDEKO je zákaznícky orientovaná spoločnosť, preto balenie a značenie našich zliatin je vždy v  súlade s požiadavkou zákazníka. Poskytujeme aj  možnosť balenia pre námornú prepravu tovaru na špeciálne upravovaných a certifikovaných paletách,  prípadne farebné značenie tovaru podľa RAL kódov.

Dovoz výrobkov je realizovaný po dohode so zákazníkom prostredníctvom našej vlastnej dopravy alebo prostredníctvom dlhoročných logistických partnerov. 

>> zatvoriť