MEDEKO - Váš partner pre odliatky a opracovanie

Kokilové odliatky

Základné informácie o produkte

Materiály

Široká škála materiálov: elektrovodná meď – E-Cu, bronzy, mosadze a hliníky.

Rozmery

Odliatky zo zliatin hliníka do max. veľkosti 350 x 600 mm.

Odliatky zo zliatin medi do veľkosti max: 250 x 250 mm prípadne 200 x 350 mm.

Maximálne rozmery sú závislé od tvaru odliatku.

Max. hmotnosť odliatku je 15 kg.

Tolerancie

Podľa DIN 1687 a 1688, stupeň presnosti GTA 14 platný pre kokilové liatie.

Kvalita

Kontrola kvality je základný stavebný prvok nášho procesu výroby kokilových odliatkov. Začína už pri prijímaní materiálu na sklad a prebieha naprieč celým výrobným procesom.

Na riadenie kvality aktívne využívame integrovaný systém manažérstva kvality podľa ISO 9001:2015. Okrem toho sme držiteľmi certifikátov P.E.D., ISO 14001:2015 a ISO 45001:2018.

Využitie v priemysle

Naše odliatky sú vhodné do všetkých priemyselných odvetví, kde sa používajú kovové súčiastky.

Našimi zákazníkmi sú veľké strojárske koncerny, ale aj malé firmy vyrábajúce špeciálne na zákazky.

Odvetviami kde dodávame naše odliatky sú strojársky priemysel,  elektrotechnický priemysel, telekomunikácie, energetika, automobilová a železničná doprava a mnoho iných.

Prečo kokilové odliatky od nás?

  • vzorové kusy už do 30 dní
  • rýchly rozbeh sériovej výroby
  • množstvo záleží na Vás, vyrobíme akékoľvek
  • špičková kvalita za bezkonkurenčné ceny
kokilový odliatok

Výhody kokilových odliatkov

  • možnosť výroby zložitejších vonkajších tvarov.
  • vďaka vysokej rýchlosti ochladzovania pri tuhnutí kovu v kovovej kokile je zabezpečená zvýšená hustota zliatiny a jemnozrnná štruktúra odliatku a v dôsledku toho aj vysoké hodnoty mechanických vlastností.
  • vysoká stabilita a presnosť rozmerov a tvaru odliatku.
  • vysoká kvalita povrchu odliatku, čo umožňuje zmenšiť prídavky na opracovanie, a tým redukovať alebo eliminovať trieskové obrábanie
  • výraznejšie zníženie spotreby materiálu oproti klasickému spôsobu výroby.
  • kokilové odlievanie je vhodné pre malosériovú ale aj veľkosériovú výrobu

Referencie

Radi Vám osobne predstavíme naše referencie. Medzi našich zákazníkov patria renomované svetové korporácie, ale aj lokálne malé firmy.

Technická asistencia a podpora zákazníckych projektov

Našou snahou je aktívne sa podieľať spolu so zákazníkmi už na návrhu odliatku. Do sériovej výroby sa dostáva už optimalizovaný odliatok. Výsledkom je vysoká kvalita odliatku za nízku cenu.

>> zatvoriť

Proces výroby kokilových odliatkov

Prvý krok - návrh odliatku podľa výkresu hotovej súčiastky od zákazníka. Na základe výkresu odliatku sa navrhne výkres kokily, podľa ktorého sa zhotoví samotná kokila.

Druhý krok - vzorkovanie, skúšobné odlievanie kusov s následnou kontrolou kvality. Pre spustenie sériovej výroby je potrebné odsúhlasenie vzoriek zákazníkom.

Tretí krok - Po odsúhlasení vzoriek sa začína so sériovým odlievaním odliatkov. Roztavený kov sa leje priamo do kokily. Pomocou kovových jadier vo forme je možné odliať vnútorné tvary, zabezpečiť presnosť rozmerov a tvaru odliatku a docieliť vysokú kvalitu povrchu.

Štvrtý krok - orezanie odliatkov od vtokovej sústavy, finálne dokončenie odliatku brúsením, odihlovaním, pieskovaním či omieľaním.

Piaty krok - na základe priania zákazníka je možné odliatky ďalej tepelne spracovať a opracovať trieskovým obrábaním.

>> zatvoriť

Tepelné a mechanické opracovanie odliatkov

Podľa požiadaviek zákazníka je možné niektoré odliatky tepelne spracovať a ďalej mechanicky opracovať. Najčastejšie vykonávame na odliatkoch vŕtanie, frézovanie a sústruženie. Na požiadavku dodávame aj iné špeciálne operácie na odliatkoch.

>> zatvoriť

Kvalita povrchov

MEDEKO sa snaží dodávať zákazníkom hotový výrobok. Ak je nutné odliatok ďalej povrchovo upravovať, vieme pre našich zákazníkov kooperačne zabezpečiť  zinkovanie, nitridovanie, niklovanie, leštenie, elektrolytické leštenie, lakovanie, práškové lakovanie.

>> zatvoriť

Výroba foriem

Pri výrobe foriem používame najmodernejšie technológie. 5-osé obrábacie centrá a najnovšie verzie CAD systému. Kvalitne navrhnutá a  vyrobená forma je základom úspechu kvalitného odliatku.

>> zatvoriť