MEDEKO - Váš partner pre odliatky a opracovanie

Olovo a olovený drôt

Základné informácie o produkte

Materiály

Primárne olovo, jeho zliatiny a polotovary. Vyrábame olovo čistoty Pb 99,99% a nižšie podľa požiadavky zákazníka. Zliatiny na báze olova s prídavkami Sn, As, Ni, Sb, Cu, Ca, Bi. Ďalej vyrábame zliatiny zinku - predovšetkým Zamak rôznej kategórie.

Rozmery

Lisovaný drôt zo zliatin olova. Štandardne dodávame priemery od 5 mm do 10 mm.

Pb bloky 550 x 120 x 120 mm. Váha závisí od hustoty materiálu. Expedujeme ich na palete alebo podľa požiadavky zákazníka.

Pb odliatky vyrábané technológiou gravitačného liatia do kokíl a technológiou odstredivého liatia. Odliatky vyrábame podľa špecifikácie zákazníka.

Kvalita

Kontrola kvality je základný stavebný prvok nášho procesu výroby olova a zinku. Začína už pri prijímaní materiálu na sklad a prebieha naprieč celým výrobným procesom až po expedíciu materiálu.

Sme si istí, že výrobný proces je stabilný a kvalita garantovaná.

Na riadenie kvality aktívne využívame integrovaný systém manažérstva kvality podľa ISO 9001:2015. Okrem toho sme držiteľmi certifikátov P.E.D., ISO 14001:2015 a ISO 45001:2018.

Katalóg našich produktov

Prečo olovo a zinok od nás?

  • okamžitá cenová ponuka
  • garancia ceny na dohodnuté obdobie
  • vysoká  rýchlosť výroby a dodania materiálu už od 1 kg
  • aj malé množstvá bez prirážky
  • bezplatný rozbor vzoriek z  Vašej výroby
  • možnosť konsignačného skladu
  • dopravu vybavíme za Vás
olovo

Využitie v priemysle

Primárne olovo má široké využitie. Predovšetkým na výrobu akumulátorov, cínových spájok, káblov, tepelnú úpravu oceľových drôtov, rádioaktívne chrániče, kýly lodí, plechy, náboje, vitráže, závažia, kolimátory.

Zinkozliatiny sú široko využiteľným druhom zliatiny vhodnej pre mechanicky nenamáhané tlakové odliatky. Použitie v automobilovom, nábytkárskom, potravinárskom, zbrojárskom priemysle.

Referencie

Radi Vám osobne predstavíme naše referencie. Medzi našich zákazníkov patria renomované svetové korporácie, ale aj lokálne malé firmy.

Technická asistencia a poradenstvo

Veľmi radi Vám poskytneme bezplatné konzultácie. Pomôžeme Vám pri výbere správnej zliatiny pre Vašu výrobu, navrhneme ako odstrániť alebo obmedziť problémy vznikajúce v o Vašom výrobnom procese. Poradíme Vám aj v legislatívnych otázkach týkajúcich sa životného prostredia a problematiky REACH.

>> zatvoriť

Výkup kovových odpadov

Keďže výroba našich výrobkov je založená na využití kovových odpadov, ponúkame našim zákazníkom výhodnú možnosť výkupu odpadov z farebných kovov. V našej zlievarni sa snažíme spotrebovať a recyklovať všetky druhy odpadov z farebných kovov, čím prispievame k ochrane životného prostredia. Pretože sme konečný spracovateľ odpadov, vieme ponúknuť výhodné ceny a možnosť započítania vzájomných pohľadávok.

>> zatvoriť

Dodacie podmienky a balenie

MEDEKO je zákaznícky orientovaná spoločnosť, preto balenie a značenie našich spájok je vždy v  súlade s požiadavkou zákazníka. Poskytujeme aj  možnosť balenia pre námornú prepravu tovaru na špeciálne upravovaných a certifikovaných paletách,  prípadne farebné značenie tovaru podľa RAL kódov.

Dovoz výrobkov je realizovaný po dohode so zákazníkom prostredníctvom našej vlastnej dopravy alebo prostredníctvom dlhoročných logistických partnerov.

>> zatvoriť